Katherine Pierce

14. července 2016 v 19:52 | Neens Dee

Katherine Pierce


Věk
540 let (přibližně, 18 let)
Pohlaví
Žena
Druh
Upír
Titul
Dvojnice
Role
Hlavní
Karma
Neutrální
Autor
L. J. Smith, Kevin Williamson
Hraje
Nina Dobrev
Blízcí
Damon Salvatore, Stefan Salvatore, Elena Gilbert,Niklaus Mikaelson
Výskyt
Upíří deníky

Katherine Pierce, také známá svým původním jménem Katerina Petrova, je upírka zodpovědná za přeměnu bratrů Salvatorových.
Katerina se narodila do chudé bulharské rodiny v roce 1473 (5. června). Když ale v roce 1490 otěhotněla neprovdaná, její rodina ji vydědila. Čerstvě po porodu jí byla její dcera odebrána a sama Katerina byla uvrhnuta do vyhnanství.

Dívka se uchýlila do Anglie, kde se rychle musela naučit řeči a způsobům. Psal se rok 1492, když se seznámila s Trevorem, který ji představil lordu Elijahovi.
Katerina v Klausově sídle
Ten ji později představil svému mladšímu bratrovi, lordu Klausovi. Klausova přítomnost jí byla milá do té doby, než zjistila, že ji plánuje obětovat ke zlomení kletby na něj uvrhnuté. Ukradla Měsíční kámen a s Trevorovou pomocí se jí podařilo uprchnout k upírce Rose. Ta podala Katerině svou krev, aby vyléčila její zranění. Bohužel pro Rose, Katerina byla velmi bystrá a podlá - po požití upíří krve se zabila a nakonec dokončila proměnu v upíra a utekla.

Vrátila se do své rodné vesnice, kde našla svou rodinu vyvražděnou. Věděla, že to byla Klausova pomsta a že teď bude muset utíkat.

Léta plynula a Katerina si přivlastnila nové jméno, Katherine Pierce. S novou identitou se přestěhovala do Ameriky. Spřátelila se s Pearl a její dcerou Annou, zachránila život jisté čarodějce jménem Emily, která se cítila Katherine zavázána. Věnovala jí šperk s očarovaným kamenem Lapis lazuli, který Katherine umožnil chodit venku za denního světla.

V roce 1864 se Katherine přistěhovala do malého, před pár lety založeného, městečka Mystic Falls. Zde se seznámila s rodinou Salvatorových, kteří ji přijali za svou schovanku.
Stefan se setkává s Katherine
Neuplynula dlouhá doba, než se do ní zamiloval Stefan, mladší z bratrů Salvatorových. Přesto si začala aférku se Stefanovým bratrem Damonem.

Během svého pobytu vytvořila pár upírů, což upozornilo rodiny Zakladatelů na existenci upírů. Byla vytvořena Rada, která měla za úkol tyto upíry ulovit a zabít. Když díky Pearl zjistila, že někteří lidé ví o upírech, odmítla svou přítelkyni poslechnout a opustit město.

Katherine vymyslela plán na svou záchranu. Zahrnoval oba bratry, které přiměla se do ní zamilovat, ovlivnila je, aby o sobě navzájem nevěděli a krmila je vlastní krví. Měla v plánu je přeměnit na upíry. Rychle si uvědomila, že Rada zasáhne proti upírům, a tak uzavřela dohodu s Georgem Lockwoodem, vlkodlakem. Slíbila, že mu předá Měsíční kámen, když jí pomůže zfalšovat smrt.

Giuseppe Salvatore ze Stefanova chování poznal, že Katherine je upír a nasypal mu do pití sporýš a Katherine jej té noci kousla. Byla zajata a odvlečena do hrobky spolu s ostatními upíry. Anně se podařilo uprchnout, Emily provedla kouzlo, které mělo upíry uzavřít v hrobce pod kostelem a Damon se Stefanem se vydali na Katherininu záchranu.

Katherine se do hrobky ovšem nikdy nedostala, protože její dohoda s Georgem vyšla přesně tak jak měla, až na menší zádrhel se Salvatorovými, které musela nechat v Mystic Falls. Avšak pověřila Emily, aby je provedla přeměnou na upíry.


Ve dvacátých letech dvacátého století
Dohlížení na Stefana
byla Katherine v Chicagu a dohlížela na Stefana, který se tehdy přátelil s Klausem a Rebekou. Našla Rebečin náhrdelník a chystala se ho vzít, ale nestihla to, jelikož se nesměla nechat chytit. Zahodila tedy přívěsek a zpovzdálí sledovala Stefana, jak ho nachází.

Po několika desetiletích se setkala s mladou upírkou Isobel Flemming, jejíž život byl více než zajímavý. Katherinin potomek a biologická matka nové dvojnice, Eleny Gilbert, byla přeměněna Damonem Salvatore. Katherine jí věnovala medailon na denní světlo.

Po 145 letech od útěku z Mystic Falls se do města zase vrací a způsobuje problémy.Zdroj : Postavy.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shai | woodley-daily Shai | woodley-daily | Web | 15. července 2016 v 17:17 | Reagovat

Katherine jsem měla vždycky radši. Elena mi přišla taková strašně ufňukaná :D

2 myred myred | Web | 15. července 2016 v 20:43 | Reagovat

Katherine jsem měla hodně ráda. Rozhodně mi byla sympatičtější než Elena a musím souhlasit tady se Shai, Elena mi přišla v těch dalších sériích ufňukaná a rozhodně se mi nelíbilo to, jak se pak stala upírkou. :D Ale zpátky ke Kath, vždycky jsem fandila jí a Stefanovi, ale bohužel. :(

3 Lady de Vampire Victoria Lady de Vampire Victoria | Web | 15. července 2016 v 21:38 | Reagovat

pěkné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama